Ürünler/Products
Sertifikalar
Kataloglar
Bayilerimiz

Flanş Profili

Köşe Elemanı

ÜRÜNLERİMİZ
LUFT PROFİL - info@kanalaksesuarlari.com tel: 0 212 485 25 82 fax: 0 212 485 25 94
KÖŞE ELEMANLARI

SMITKA köşe elemanları kilitlemelidir, bu özel formu sayesinde flanş profiline çakıldığı anda kendisini kilitler. Köşe elemanları; flanşlara uyumlu olarak 20 lik, 30 luk ve 40 lık olarak üretilmektedir. Patenti firmamıza ait olan kilitli köşe elemanlarının amacı flanş bağlantılarını sıfır hata ile tamamlayıp, hava basıncı ile ortaya çıkan kanal esnemelerinde kanalın köşesinden kaynaklanan hava kaçağını kalıcı çözümle önlemektir.

20 lik Köşe Elemanı; 2,5 mm sacdan imal edilmiş olup,  galvaniz oranı yaklaşık 12 mikrondur.
30 luk Köşe Elemanı; 2,7 mm sacdan imal edilmiş olup,  galvaniz oranı yaklaşık 12 mikrondur.
40 lık Köşe Elemanı; 4,0 mm sacdan imal edilmiş olup,  galvaniz oranı yaklaşık 12 mikrondur.

Flanşlı kanal uygulamalarında,  genelde hava kaçaklarıyla sonuçlanan köşelerin profillerle uyumsuzluğu, montaj hataları ve montaj yetersizlikleri sıklıkla karşılaşılan sorunlardır.
Örneğin bütün köşe elemanlarında, flanşın içine giren kısımlarda delikler vardır, bu delikler uygulama evresinde flanş sacının deliğin içine sıvanması için açılır, ancak bu sıvama işlemi kalıp ve pres gerektirdiğinden genellikle yapılmaz, bu uygulama eksikliği sonucuda sızdırmazlık genellikle sağlanamaz.

Kilitlemeli köşe şekilde de görüldüğü gibi özel formu sayesinde profile çakıldığı anda kendisini kilitler, bu teknik özelliği sayesinde kanal köşe bağlantılarında tam sızdırmazlık sağlar, zaman ve enerji tasarrufu açısından son derece önemlidir. Kilitlemeli tip köşelerin diğerlerinden farkı; profile çakıldığında kendisini kilitlemesidir.

LUFT PROFİL - Kanal Aksesuarları Tel: 0 212 485 25 82 Fax: 0 212 485 25 94 info@kanalaksesuarlari.com