Ürünler/Products
Sertifikalar
Kataloglar
Bayilerimiz

Flanş Profili

Köşe Elemanı

ÜRÜNLERİMİZ
LUFT PROFİL - info@kanalaksesuarlari.com tel: 0 212 485 25 82 fax: 0 212 485 25 94
PİTRE KANAL SİSTEMLERİ

Pitre Kanallar; dışyüzü gofrajlı alüminyum, içyüzü gofrajlı yada düz alüminyum kaplı olan, ortasında 20mm-30mm kalınlığında, ±52 kg/m³ yoğunlukta ve su bazlı (Hydrotec) poliüretan bulunan, gizli alüminyum flanş sistemi ile birleştirilen, iki flanş arası PVC sürgülü, kanal dört köşesinde PVC köşe kapağı konulan, iç köşe hattının tamamına antibakteriyel silikon sürülen, ön izoleli gofrajlı kanal olarak bilinirler...

Genellikle çift yüzü gofrajlı olan alüminyum levhalar tercih edilirler.

Dış yüzü gofrajlı iç yüzü düz alüminyum kaplı olan paneller hastaneler gibi hijyenin önemli olduğu yerlerde sıklıkla tercih edilirler.

Montajı oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Klima Santralleri için özel üretilen Isomac panelleri de mevcuttur.

SMART 4 & 8 HAZIR MODÜLER KANAL SİSTEMLERİ

SMART 8 Pitre Kanallar paketler halinde olup, kesilmiş köşe sürgüsü içinde hazır olarak satılır.

SMART4 Pitre Kanallar paketler halinde olup, kesilmiş köşe sürgüsü içinde hazır olarak satılır.

PİTRE Alüminyum Kanal Sistemleri

P3ductal: Teknik Açıdan Mükemmel P3ductal, ön izoleli alüminyum kanalların kurulma sistemidir. Teknik, ekonomik ve yapısal özellikleri bakımından modern bir hava dağıtım sistemi kurmak isteyenlerin tüm beklentilerini karşılar.
Malzeme: Dışı alüminyum sac kaplı, içi kapalı hücre yalıtım malzemeli panellerden oluşur.
Ekipman: Üretim ve montajın tüm safhaları için özel dizayn edilmiştir.
Know- how: Müteahhit ve müşavirler için tanıtıcı bilgi ve teknik destek.

Mükemmel Yalıtım
Kanalın her noktasında sabit ve sürekli, özel kapalı hücre bio- uyumlu izolasyon malzemesi sayesinde düşük ısı geçirgenliği (0,022W/ m °C) sağlar, iki yüzeyi alüminyum folyo kaplı panel ile 25mm. Camyünü izolasyonuna göre %18, 9mm kauçuk köpüğüne göre %58 daha fazla enerji tasarrufu sağlanır.

Hijyen ve Yüksek hava Kalitesi
Yüzeylerin alüminyum kaplı oluşu nedeni ile hiçbir şekilde parçalanmayan, ufalanmayan yalıtım tabakası ve folyo yüzeylerden oluşan kombinasyon sayesinde sistemde çevrilmekte olan hava içerisinde kanal malzemesinden dolayı kirlilik korozyon yada sağlığı tehdit edici parçacık söz konusu olamaz. Bu kaliteli yapı yıllar boyunca sağlıklı ortam sağlar.

Sessiz Çalışma: Sandviç yapı (alüminyum-izolasyon-alüminyum) mükemmel bir ses geçirmezliği sağlar.
Yankılama ve titreme: Yalıtım malzemesi tarafından absorbe edilir; bu çalışma ortamında huzuru temin eder.
Yoğuşmaya karşı kesin çözüm: Paneller yüksek ısıl yalıtım değerine ve minimum buhar geçirgenliğine sahip oluşu nedeni ile yoğuşmaya karşı kesin çözüm oluşturur.

P3ductal: Zor uygulamalar için ideal
Değişik panel çeşitleri, zor koşullara full adaptasyon sağlayarak gıda işleme fabrikaları, deniz kıyısı tesisleri ve dış cephe tesisatlarında kullanım için idealdir.

Kanal Değil Sistem
P3ductal; panelleri, flanşları(gizli bağlantılı patentli özel flanş), yardımcı elemanları ve uygulama takımlarıyla titizlikle test edilmiş mükemmel bir sistemdir.
İnanılmaz Hafiflik: Panel ağırlığı 800gr/m Galvaniz sacın onda biri hafifliktedir.
Hava Dağıtımı: Alanında uzmanlığın 40 yıllık tecrübesi ile yenilikçi, sağlam ve rekabet gücü yüksek bir ürünün geliştirilmesi sağlandı. P3'ün randıman ve güvenirliği ISO 9002 Kalite belgesi ile ispatlandı ve dünya çapında 32 ülkede tercih edildi.

Rekabet
P3ductal sistemi, geleneksel sistemlere nispetle kanal yapım ve montajlı safhalardaki üretkenliği bakımından sayısız avantajlar sunmaktadır. Mevcut sistemlerin yenilenmesini veya ilave sistem eklemeyi kolaylaştırır.
Tartışılmaz süratle uygulama
20x1200x4000mm boyutlarındaki paneller ile çok hızlı imalat ve montaj.
Nakliyede Tasarruf
Makine ile kesilerek hazırlanmış panellerin şantiyede kapatılması ile nakliyeden büyük kazanç.
Hafif ve uzun: Kanalların kısa sürede imal ve montajı ile işçilik maliyeti düşer.
Yüksek Sızdırmazlık: Gizli bağlantılı flanş 1100 Pa basınçta m²de 0,25 lt/sn hava kaçağı (SMACNA standartlarına göre klass°C), kenetli kanal bağlantısına göre 10 kat daha iyi sızdırmazlık sağlar.

Estetik görünüm ve yer kazancı
Dekoratif görünümüyle gözde mekanlarınıza ayrıcalık katar, gerektiğinde boyanabilen parlak alüminyum yüzeylidir.
Uzun Ömür
İzole malzemesi ile birleşen alüminyum kaplama, sağlık ve sertlik sağlar.
Özel uygulamalarda bile deformasyon, aşınma ve bozulmaya karşı etkin bir dayanım gösterir. Kanal uygulama şekil ve malzeme tipi, her türlü bakımı kolaylaştırır ve mali tasarruf getirir.

Ön izoleli alüminyum kanal sistemleri
25mm'lik cam yünü ile yalıtılmış geleneksel kanal.
(ısı geçirgenliği = 0,038W/m°C)
P3ductal (pitre panel kullanılmıştır)
8mm'lik polistren' le yalıtılmış geleneksel kanal
(ısı geçirgenliği = 0,033W/m°C)
İç sıcaklık 15°C/ Dış Sıcaklık 30°C
Enerji tasarrufu: Mükemmel bir termal izolasyon ve optimum sızdırmazlık, hava dağıtım ünitesi kapasitesinin maksimum düzeyde işletimini sağlayarak randımanı artırır, enerji sarfiyatını azaltır.

Güvenlik ve Enerji tasarrufu
Güvenlik: 12 ayrı komponentden oluşan karbon kaplı hücresel yapısı ve alüminyum folyo yüzey kaplaması nedeni ile alev anında fazlaca etkilenmez. Saf poliüretan malzemelerde olduğu gibi erime ve damlama yapmaz. Dolayısıyla alev yayılımı çok düşüktür. P3ductal, çok önemli uluslar arası kuruluşlar tarafından yangın reaksiyonu konusunda kalite belgelerine sahiptir.(Iso 9002, SMACNA, BS 476, Laboratoire National D'essai, L.F.S. sud Institito Giordano).
Sürtünme Kaybı: Az sayıda flanş ve sınırlı sert yüzey, lineer sürtünmeyi en asgari seviyede tutarak enerjiden tasarruf sağlar. Kanalın m²'sinde izin verebilir hava kaçağı: Lt/sn Basınç: Pa
CFC İçermez: Uluslararası belge ve sertifikalarla P3 Panellerin doğaya zararlı gazlar üretmediği ispatlanmıştır.

Kolay tasarım
Tesisatçıya büyük destek: Tesisatçıların işini kolaylaştırmak için hızlı, kolay ve net ölçülerde kanal tasarımı yapabilecekleri P3duckware yazılım programı geliştirildi.
Kolay tasarım: Özel geliştirilen P3 duckware bilgisayar yazılımı sayesinde kanal tasarım ve hesaplaması için gereken zaman asgariye inerken, hatasız hesaplama kolaylığı da sağlar.

LUFT PROFİL - Kanal Aksesuarları Tel: 0 212 485 25 82 Fax: 0 212 485 25 94 info@kanalaksesuarlari.com